Major - 180 ECF (average grade)

  Team Board Player ECF Code ECF Grade
1 GLCC 1 1 Dmitrij Tokranovs (capt)  321615K  211
    2 Nigel Blades  106856J  178 (s)
    3 James Robinson  118097G  168
    4 James McDonnell  115269F  156
           
2 Mushrooms 1 1 David Wilson 267599H 179 (s)
    2 Bill Linton 114458D 179
    3 Rory O’Kelly 116391H 178
    4 Jacques Tivillier 208104A 173
           
3 Mushrooms 2 1 David Sedgwick 118670L 172 (s)
    2 Nick Faulks 265631A 171
    3 Craig Kennedy 184506J 169
    4 Richard Nash 277804L 165 (s)
           
4 Muswell Hill 1 Chris Russell  191125K  186
    2 Simon Wilks  263862K  184
    3 Alecos Ethelontis  110285A  171
    4 Joel Bird  178361A  164
    5 Keith Parker  299205L  145
           
5 Richmond Juniors 1 1 David C Okike  116452B  206
    2 Kennan Kesterton  305373J  150
    3 Ron Usharovksy  296146F  145
    4 Tom Usharovsky  303694H  139
           
6 Surbiton 1 1 Ranesh Ratnesan 294585L 185
    2 Oliver Gill 148031F 185
    3 Rajeiv Ratnesan 294295B 175
    4 Nischal Thatte 298991J 161
           
7 Wanstead & Woodford 1 1 John Hodgson  112796C  197
    2 Ian Hunnable  113229F  182
    3 David Spearman  144163C  181
    4 Larry Marden  114905C  159
           

 

Inter - 150 ECF (average grade)

  Team Board Player ECF Code ECF Grade
 1 DHSS 1 1 Simon Lunn  192444J  182
    2 Ian Salisbury  118420K  154 (s)
    3 Gary Cook  108767J  152
    4 Paul Carlucci  107997K  149
    5 Mike Smith  136308G  107
           
2 GLCC 2 1 Dmitry Vasiliev  282015J  156
    2 Peter Morton  115870D  150
    3 Cecil Sloan  288301G  119
    4 Tyrone Jefferies  113570D  119
           
3 Hatch End 1 Charlie Nettleton 267573A 175
    2 Greg Breed 231394H 151
    3 Rishi Patel 294653B 140
    4 Kishan Pattni 208832A 134
           
4 Lewisham 1 Tim Gluckman  277217G  164 (s)
    2 Syd Jacob  113478E  153
    3 Howard Turner  321404H  146 (est)
    4 Gokhan Kizilay  286531C  136
           
5 Pimlico 1 Robert Stern 282664B 161
    2 Neil Davies 109387D 160 (s)
    3 Hugh Fenwick, 267281K 143
    4 Peter Biggs 138235E 132
           
6 Richmond Juniors 2 1 Paul McKeown  186017D  185
    2 Nandinee Thatte  299031D  127
    3 Alexey M Lapidus  310009B  114
    4 Kartik Nori  312962H  103
           
7 Southend 1 Neil Sutherland  119913E  175
    2 Fred Whitefield  221881B  162
    3 Colin Newton  269515H  151
    4 Nick Lacey  262036E  91
           
8 Streatham & Brixton 1 Geoff Marchant  114901F  181 (s)
    2 James Fox  312869G  148
    3 Alan Romerli  287912J  129
    4 Harry Morgan  295934D  126
           
9 Wanstead & Woodford 2 1 Kyan Bul  308997G  163
    2 Mark Murrell  116012G  156
    3 Keith Jones  113845F  142
    4 Ben Harte  303763A  131
           

Minor  - 120 ECF (average grade)

  Team Board Player ECF Code ECF Grade
1 Battersea 1 Tim Valentine  307468H  134
    2 Joel Morales  242881H  120 (s)
    3 Darius Zutautas  314364J  98
    4 Gregg Hutchence  311257D  97
    5 Chris Rebbeck  307472K  91
           
2 DHSS 2 1 Brendan O’Gorman  116382G  140
    2 Mark Ashley  179187E  128
    3 Robert Fairhall  110408B  112 (s)
    4 Brian Skinner  105069C  97
           
3 GLCC 3 1 Levi Weston  295717G  123
    2 Roger Clarkson  309218F  104
    3 Keith Hylands  265200G  100 (s)
    4 Martin Scott  295781E  79
           
4 Harrow 1 Jagdeep Dhemrait  280561D  147
    2 Surjit Dhemrait  281943A  114
    3 Robin Nettleton  265879D  95
    4 Austin Ivan  309148L  91
           
5 Hendon 1 Eric Eedle  279704F  120
    2 Nicos Angelopoulos  141766G  109
    3 Peter Sanfey  319696D  85 (est)
    4 Dirghayush J Dave  301195B  70 (62)
    5 Pranav Vaidya  304497L  70 (48)
           
6 Hendon Barnet Knights 1 Max Bird 300598H 129
    2 Raghav Vaidya 302720L 121
    3 Andreas Angelopoulos 299832E 113
    4 Amir Ibrahim 304041A 90
    5 Gavin Carter 307986H 71
           
7 The Latymer School, Edmonton 1 Savas Stoica 298317F  141
    2 Gregor Sanfey 307204G  121
    3 Rebecca Carter 292757D  106
    4 Keefe Theeng 319255G  70
           
8 Richmond Juniors 3 1 Rik H Thomas  101807D  169
    2 Kabir Arjun Ghosh  308310L  101
    3 Brian Tang  308935G  70 (65)
    4 Cian Ward  314894E  70 (65)
           
9 Surbiton 2 1 John Bussmann 178373H  145
    2 Rahda Ratnesan 296859K  115
    3 Rohan McCauley 298894L  108
    4 Paul McCauley 309390G  76
           
10 Wanstead & Woodford 3 1 David Smith  119209H  130
    2 Paul Haddock  101814A  108
    3 Nigel White  295791H  94
    4 Nic Charles  295172B  71
    5 Joseph Wong  321821B  70 (30)